В Совфеде не исключили трибунала по развалу Югославии – ИА REGNUM

Vážení fanúšikovia,
RTVS zámerne za naše koncesionárske poplatky naďalej neinformuje a mlčí, že Prvý podpredseda výboru pre obranu hornej komory parlamentu Ruskej federácie Franc Klincevič vyzval v rámci OSN na vytvorenie tribunálu k Juhoslávii.
Síce neočakáva, že Slovenská republika začne stíhať vládu z r.1999 ale víta vytvorenie precedensu.
https://regnum.ru/news/polit/2345022.html

В Совфеде не исключили трибунала по развалу Югославии

Link

Судья Верховного суда Словацкой республики Штефан Гарабин подал заявление в Генеральную прокуратуру Словацкой республики о возбуждении уголовного дела за помощь (пособничество) массовому убийству мирного населения на территории Федеративной Республики Югославия в 1999 г.   Может быть, скоро будет по…

Diskusia na Facebooku

 

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr
 • Obecný úrad a škôlka sa ocitli v plameňoch, deti evakuovali 17/09/2018
  V obci Nové Sady v okrese Nitra vypukol požiar budovy obecného úradu, v ktorej sídli aj miestna materská škola.
 • V Košiciach sa zišli naša a česká vláda, potvrdili výborné vzťahy 17/09/2018
  Tvoríme dva slovanské národy, ktoré nielenže nemajú medzi sebou žiadne konflikty, ale sa majú úprimne rady, ako nie je v dnešnom svete vôbec samozrejmé. Povedal to na margo vzťahov medzi Slovenskou a Českou republikou počas pondelkového spoločného rokovania vlády SR a ČR v Košiciach premiér Peter Pellegrini.
 • Videl Kuciakovu vraždu? Zverejnili podobu muža z miesta činu 17/09/2018
  Úrad špeciálnej prokuratúry informoval o aktuálnom stave vyšetrovania v prípade úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tá otriasla Slovenskom a vyvolala masové protesty, ktoré viedli k rekonštrukcii vlády i vedenia policajného zboru.
 • Kandidát Vallo prezradil, ako by riešil dopravu v Bratislave 17/09/2018
  Kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo ponúka štyri piliere, na ktorých chce postaviť riešenia problému s dopravou v meste. Patrí medzi ne zníženie počtu áut prichádzajúcich do Bratislavy, zefektívnenie pohybu áut, zvýšenie počtu ľudí využívajúcich MHD a ponúknutie alternatívy v podobe jazdy bicyklom alebo pohybu po meste pešo.
 • Opozícia trvá na voľbe ústavnou väčšinou, Kollár pripúšťa kompromis 17/09/2018
  Opozícia by sa mala podieľať na voľbe ústavných sudcov a strany SaS a OĽaNO chcú trvať na tom, aby za kandidátov zahlasovala ústavná väčšina, teda 90 poslancov. Prezradili to po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom. Sme rodina Borisa Kollára pripúšťa aj určitý kompromis.
 • Poistenci VšZP môžu využiť elektronický recept i hodnotiť lekárov 17/09/2018
  Generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslav Kočan a riaditeľka odboru zdravotného poistenia Všeobecnej zdravotnej poisťovne Katarína Gregorová informovali o nových elektronických službách poskytovaných pre svojich poistencov ako je napríklad hodnotenie lekárov pacientmi či elektronický recept.
 • Europoslanci navštívia Slovensko, stretnú sa s Kiskom i Pellegrinim 17/09/2018
  Päť poslancov Európskeho parlamentu navštívi Slovensko. Dôvodom je preverenie situácie v oblasti bezpečnosti novinárov, korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.
 • Budem kandidovať na šéfa Európskej komisie, potvrdil Šefčovič 17/09/2018
  Podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu Maroš Šefčovič vymenoval na pôde Európskeho parlamentu deväť členských krajín EÚ, z ktorých získal podporu sociálnodemokratických strán, aby sa v budúcoročných voľbách do europarlamentu mohol uchádzať ako volebný líder európskych socialistov na post predsedu exekutívy EÚ.
 • Rokovanie NR SR: o úveroch na bývanie i obedoch zadarmo 17/09/2018
  Druhý týždeň rokovania 34. schôdze NR SR sa začínal neštandardne už o 10:00. Dohodli sa na tom poslanci parlamentu s tým, že hlasovať o prerokovaných návrhoch zákonov budú v utorok o 17:00.
 • POČASIE: Predpoveď na dnes 17/09/2018
  Jasno až polooblačno, miestami prechodne až oblačno. Zrána ojedinele hmla. Najvyššia denná teplota 21 až 27 stupňov. Slabý, cez deň prevažne južný vietor do 25 km/h.