Harabin: Ministerka spravodlivosti Žitňanská hrubo zneužila svoju právomoc

Predseda Súdnej rady Slovenskej republiky a Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin je zhrozený zneužitím právomoci ministerkou spravodlivosti SR Luciou Žitňanskou v prípade bývalého zástupcu SR v Eurojuste. „Pani Žitňanská hrubo zneužila svoju právomoc. Odvolanie Paludu z funkcie potvrdil krajský i najvyšší súd. To je neuveriteľné, na úkor daňových poplatníkov chce vyplatiť tisíce eur, ktoré mu nepatria,“ vyhlásil Harabin.
Podľa jeho slov o zákonnosti odvolania Petra Paludu z predmetného postu právoplatne rozhodli súdy, na ktoré sa odvolaný zástupca Eurojustu obrátil. Rovnako sa trestným oznámením Paludu v súvislosti s jeho pôsobením v Eurojuste zaoberala polícia a prokuratúra, ktoré oznámenie zmietli do koša. Preto v žiadnom prípade neobstojí demagógia ministerky spravodlivosti SR Lucie Žitňanskej, že bol porušený zákon.
„Odvolanie bolo prerokované s generálnym prokurátorom aj písomne. Ide o ďalšiu hru s cieľom kriminalizovať najvyšší súd,“ vysvetlil Harabin.
Predseda NS SR Harabin tvrdí, že Žitňanská ako ministerka nemôže byť nad zákonom a právoplatne skončeným súdnym konaním. V praxi by sme sa dostali do takej absurdnej situácii, že ministerka spravodlivosti sa jedného dňa zobudí a povie, že právoplatne odsúdený viacnásobný vrah Rigo je nevinný a prepustí ho.

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr