Lipšic ušil návrh na mieru finančným skupinám

Návrh poslanca Daniela Lipšica, aby sa sudcovia a prokurátori uchádzali o hlasy občanov vo voľbách, by vzalo šancu mladým, vzdelaným a čestným právnikom, ktorí si nemôžu dovoliť nákladnú kampaň. Tento návrh, ktorý nie je v žiadnom štáte Európskej únie, nahráva právnikom zastupujúcich silné finančné a lobistické skupiny. Tie by im mohli zaplatiť volebnú kampaň.
„Nie každý vzdelaný právnik si môže dovoliť pracovať jeden deň v týždni pre zahraničného klienta a zarábať desaťtisíc eur mesačne a zaplatiť si tak predvolebnú kampaň. Takú prácu snov má na Slovensku záhadne iba pán Lipšic, ktorý predmetný návrh ušil na mieru silným finančným skupinám a lobistom,“ vysvetlil predseda Súdnej rady SR Štefan Harabin.
Súčasný návrh výberu sudcov a prokurátorov dáva šancu práve mladým vzdelaným právnikom bez silného finančného a lobisticko-politického zázemia. Výberové konania sú verejné a test je vytváraný náhodným výberom z otázok zverejnených na internete.
„Opakujem, za zlú vymožiteľnosť práva na Slovensku môžu práve skorumpovaní politici i s reformátormi typu Lipšic, ktorý používa klamstvo ako pracovnú metódu“, dodal predseda Súdnej rady SR Štefan Harabin.

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr