Ministerka Žitňanská kryje svojou nečinnosťou sudcu, ktorý sa postaral o medzinárodný škandál

Predseda Súdnej rady Štefan Harabin je presvedčený, že ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská kryje svojou nečinnosťou sudcu, ktorý sa postaral o medzinárodný škandál. 

„Ministerka Žitňaská sa usvedčila, že kryje sudcu, ktorý je v Čechách obžalovaný za šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Na jedenej strane sa hovorí o sprísnení trestov za šoférovanie pod vplyvom alkoholu pre bežných ľudí a sudca, ktorý môže byť tak isto postihnutý, má ďalej vodičský preukaz a pojednáva, hoci mu hrozí najprísnejší trest – strata taláru. Takže už som to pochopil, to je to vetranie v justícii a nové poriadky – krytie sudcu, čo pil a šoféroval,“ vyhlásil predseda Súdnej rady SR Harabin.

Podľa jeho slov nie je možné ignorovať tento škandál a ministerka spravodlivosti musí konať

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr
 • Stavbu roka 2003 v Martine opravia, rozhodla radnica 21/04/2018
  Martinská radnica sa definitívne rozhodla, čo spraví s dominantou mesta. Namiesto demolácie presklenú budovu Millenium opraví. Z rozpočtu mesta na to pôjde takmer 200-tisíc eur. Stavba roka 2003 posledné obdobie chátrala, lebo Martin bol v nútenej správe.
 • V Banskej Štiavnici pre opravu uzatvorili dôležité cesty 21/04/2018
  Obyvateľov Banskej Štiavnice a návštevníkov mesta čakajú komplikácie. V historickom centre pre rekonštrukciu úplne uzatvorili dve frekventované ulice. Najviac to pocítia turisti smerujúci do Banského múzea v prírode. Stredom mesta sa tam nedostanú a musia tak počítať s niekoľko kilometrovou obchádzkovou trasou.
 • Minister Gál hovoril o prioritách, presadzuje digitalizáciu 21/04/2018
  Zlepšenie postavenia Slovenska v hodnoteniach podnikateľského prostredia. To je jeden z hlavných cieľov nového ministra spravodlivosti Gábora Gála. Prispieť chce k tomu návrhom opatrení na zlepšenie fungovania Obchodného registra.
 • Vysoké školy prejdú zmenou, vláda chce vyššiu kvalitu 21/04/2018
  Vysoké školy majú byť kvalitnejšie a študenti zase získajú motiváciu vracať sa späť na Slovensko. Vláda schválila dva kľúčové zákony. Vznikne nový študijný program pre bakalárov a tiež nezávislá verejnoprávna inštitúcia, ktorá bude rozhodovať o udeľovaní akreditácií. Zatiaľ čo študenti zmeny vítajú, rektori sú proti.
 • POČASIE: Predpoveď na dnes 21/04/2018
  Slnečno a mimoriadne teplo. Denná teplota 23 až 29 st. Zrána slabý, v priebehu dňa prechodne južný vietor do 25 km/h.
 • Minulý rok bol pre nich katastrofálny. Pltníci otvorili už 20. sezónu 20/04/2018
  Najdlhšia slovenská rieka Váh opäť ožila. Pltníci pod hradom Strečno spustili svoju 20. sezónu a majú veľké očakávania. Vlaňajšok pre nich dopadol katastrofálne. Ak by sa výrazný pokles turistov zopakoval, mohlo by to ich podnikanie zlikvidovať.
 • Nie je to v poriadku, tvrdí Kalavská o postupe personálu z NOÚ 20/04/2018
  Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská nateraz nebude prezrádzať meno človeka, ktorý od 1. mája dočasne povedie Národný onkologický ústav v Bratislave. Verejnosť však uisťuje, že to bude "morálne zdatný odborník z NOÚ, ktorý bude akceptovaný aj zamestnancami onkologického ústavu".
 • Mlynské nivy čaká rekonštrukcia, zmeny sa výrazne dotknú MHD 20/04/2018
  Jednu z najvyťaženejších bratislavských ulíc začnú v máji rekonštruovať. Mlynské nivy počas opráv ale nebudú úplne uzavreté, lebo práce rozdelili do viacerých etáp. Ľudia využívajúci mestskú hromadnú dopravu si preto budú musieť zvyknúť na nový cestovný poriadok.
 • Nerozhodní študenti si po novom môžu zvoliť interdisciplinárne štúdiá 20/04/2018
  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR plánuje zaviesť nový typ študijného programu, a to interdisciplinárne štúdiá.
 • Vytvorte v rezortoch zoznamy priorít, žiada Pellegrini ministrov 20/04/2018
  "Požiadal som ministrov, aby v čo najkratšom čase pripravili zoznamy priorít vo svojich rezortoch," oznámil po rokovaní vlády Peter Pellegrini s tým, že kabinet sa po hektickom období posledných týždňov opäť naplno púšťa do práce. Jedna skupina zoznamov má pokryť priority na najbližší rok, druhá priority na dlhšie obdobie, a to aj po roku 2020. […]