Premiér: Nemám absolútne žiadne dôvody, aby som odvolal Kaliňáka

Milí fanúšikovia a priaznivci už sa skutočne na fatálnu korupciu nedá pozerať, preto píšem tento fejtón premiérovi s konkrétnymi otázkami s tým, či už stratil aj posledné atribúty súdnosti, alebo je nesvojprávny. Fico chráni Kaliňáka namočeného do super korupcie až po suterén. Treba si, ale potom legitímne postaviť otázku prečo a za čo? Je toto normálne v právnom štáte? Hlavne u Fica, keď odvolal štátneho tajomníka na pôdohospodárstve Záhumenského za poľovačku, ktorú si evidentne zaplatil. Teraz, ale záhadne nekoná. Prečo? Lebo býva v Bonaparte? Ľudia sa pýtajú, sú spolupáchatelia korupcie? Delia sa? Alebo Kaliňák vydiera Fica ako Himler, resp. Berija osobitnými písomnými korupčnými fasciklami? Verejnosť má právo vedieť aké sú odpovede Fica na konkrétnu realitu v otázkach korupcie. Ak to Fico nevysvetlí, nemôže hovoriť o transparentnosti vo verených otázkach, ktoré hlása, ale teraz asi iba platonicky Žitňanská. Veď spoločná korupcia vo vláde už jej zrejme nevadí.

http://www.hlavnespravy.sk/premier-nemam-absolutne-ziadne-dovody-aby-som-odvolal-kalinaka/861481

Bratislava 19. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok) Premiér Robert Fico (Smer-SD) nemá dôvod na odvolanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorý je podľa opozície zapojený do daňovej kauzy Bašternák. “Neexistujú žiadne dôkazy, nie je nič, čo by ma oprávňovalo zaujať kritic…

Diskusia na Facebooku

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr
 • Kalavská chce dotiahnuť do konca reformy, s ktorými začal Drucker 21/03/2018
  Kandidátka na ministerku zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD) sa bude snažiť dotiahnuť do konca reformy, ktoré začala ešte s odchádzajúcim ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom (nominant Smeru-SD).
 • Poisťovne majú mať rovnaké podmienky, Slovensko to porušilo 21/03/2018
  Slovensko sa na podnet súkromných zdravotných poisťovní Union a Dôvera odvolá voči verdiktu Európskeho súdneho dvora. Rozhodnutie sa týka veci nedovolenej štátnej pomoci v prípade Spoločnej zdravotnej poisťovne a Všeobecnej zdravotnej poisťovne.
 • Kiska rozhodol o vláde. Vymenuje ju, Pellegrini bude premiérom 21/03/2018
  Andrej Kiska rozhodol o vládnom kabinete, ktorý mu navrhol designovaný premiér Peter Pellegrini. Prezident uviedol, že po vražde Jána Kuciaka verejne sľúbil, že ako hlava štátu je pripravený previesť krajinu politickou krízou. Priznal, že v súvislosti s tým, že prvý návrh na novú vládu Petra Pellegriniho odmietol, išiel na hranu svojich právomocí. S druhým zoznamom […]
 • Na bratislavskom maratóne vznikne nová kategória pre seniorov 21/03/2018
  Už začiatkom apríla sa môžu milovníci behu opäť tešiť na bratislavský ČSOB maratón. Organizátori si aj na 13. ročník pripravili viaceré prekvapenia.
 • Raši chce ako vicepremiér poskytnúť pohľad koncového užívateľa 21/03/2018
  V oblasti informatizácie by sa malo zmeniť myslenie. Uviedol to kandidát na podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom. Raši priznal, že nie je IT-čkár a portál slovensko.sk vyskúšal po prvý raz len "dnes".
 • M. Hlivák o reforme verejného obstarávania 21/03/2018
  Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák predstavil na parlamentnom výbore pre hospodárstvo svoje vízie, ako a kam by sa malo uberať verejné obstarávanie. Základnými krokmi reformy sú, podľa predsedu, väčšia transparentnosť a profesionalizácia verejného obstarávania.
 • Drucker potrebuje čas. S prezidentom sa rozprával aj o šéfovi polície 21/03/2018
  Tomáš Drucker, ktorý zrejme prejde z pozície ministra zdravotníctva na ostro sledovanú stoličku ministra vnútra, sa v Prezidentskom paláci stretol s prezidentom. Priznal, že s Andrejom Kiskom sa rozprávali aj o voľbe a prípadnom odvolaní šéfa polície Tibora Gašpara a túto tému považuje za svoju prioritu. Ako uviedol, potrebuje však čas, aby sa v rezorte […]
 • Danko je pripravený konať, ak Kiska vymenuje novú vládu 21/03/2018
  Súčasná situácia nepraje riadnemu chodu štátu, stoja zákony, dôležité rokovania. Aj preto je predseda parlamentu Andrej Danko pripravený zvolať schôdzu parlamentu hneď, ako sa bude dať. Uviedol to v relácií Rádia Expres Naživo. Vyhlásenie Danka poskytol hovorca Kancelárie národnej rady Tomáš Kostelník.
 • Zriadili ošetrovateľské centrum, pomôžu pacientom po operáciách 21/03/2018
  V Banskej Bystrici sa pustili do riešenia nočnej mory viacerých pacientov po ich prepustení z nemocnice. Hoci už nepotrebujú lekára, ich príbuzní či blízki im nedokážu previazať rany, podať lieky alebo pomôcť s vývodom. V nemocnici preto otvorili Dom ošetrovateľskej starostlivosti, v ktorom sa o nich ešte aj niekoľko dní po prepustení z nemocnice postarajú.
 • Deviatakov testovali z vedomostí štátneho vzdelávacieho programu 21/03/2018
  Vyše 37-tisíc deviatakov základných škôl po celom Slovensku písalo monitor. Cieľom testovania je overiť ich vedomosti z matematiky a z vyučovacieho jazyka. Žiaka, ktorý v každom predmete dosiahne úspešnosť najmenej 90 percent, musí prijať stredná škola aj bez prijímačiek. To sa ale nevzťahuje na tie, kde sa robia aj talentové skúšky.