Vojna na Najvyššom súde pokračuje: Harabin sa stále cíti ako šéf – Nový čas, 5.9.2015

Chcú ho odvolať, ale on sa oháňa paragrafmi. Štefan Harabin (58) tvrdí, že predsedníčka Najvyššieho súdu Daniela Švecová (64) zvoláva trestnoprávne kolégium nezákonne.

Môže tak vraj urobiť iba on sám ako jeho predseda. Na jednom majú sudcovia kolégia práve odvolať Harabina z pozície predsedu, na druhom riešiť zákonnosť inšpekcie ministerstva vnútra. Švecová na Harabinove upozornenia nereaguje.

Švecová sa rozhodla riešiť situáciu na Najvyššom súde zvolaním sudcov trestnoprávneho kolégia. Predsedom kolégia je stále Štefan Harabin. On tvrdí, že predsedníčka koná nezákonne a zvolávať sudcov môže len on.

 Na otázku Nového Času o svojom odvolaní uviedol: „Ja z toho nerobím žiadnu tragédiu, je to iba robota navyše. Trestní sudcovia sa musia rozhodnúť, či ich bude riadiť minister vnútra, alebo trestný sudca,“ vysvetlil. Švecová na Harabinove slová nechcela reagovať. Štefan Harabin tiež tvrdí, že aj senát, v ktorom mal pojednávať so sudcom Jurajom Klimentom a Milanom Karabínom, ktorý tragicky zahynul na dovolenke, je nezákonne zmenený novým rozvrhom práce. Rozvrh sa musí znovu zmeniť kvôli Karabínovmu úmrtiu.

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr