Za zlý stav vymožiteľnosti práva sú zodpovední nedôveryhodní politici

Za zlý stav vymožiteľnosti práva sú zodpovední politici z politických strán, ktorí sú podozriví podľa knihy Gorila z prijatia najväčších úplatkov v Európskej únii.
Súdna moc nikdy nestála v ceste ani jednej významnej investícii, ktorá smerovala na Slovensko.
„Stav justície je výsledkom reforiem politikov Lipšica a Žitňanskej, ktorí mali súdnictvo najdlhšie pod palcom. Ich dôveryhodnosť podľa prieskumov verejnej mienky je mizivá a napriek tomu sa nestiahnu z verejného života a diktujú spoločnosti svoje predstavy“, uviedol predseda NS SR Štefan Harabin.
Podľa jeho slov politici Hrušovský, Dzurinda podozriví z korupcie, Figeľ z netransparentných miliónových odmien, sa snažia oprávnený hnev občanov zo zdražovania, prepadu životnej úrovne, korupcie, slabej vymožiteľnosti práva zo strany štátu zvaliť na sudcovský stav. „Niet sa čomu diviť, že stav spoločnosti je zlý, ak ministerka spravodlivosti Žitňanská je podozrivá, že uplácala pána Budaja.“ uzavrel Harabin.
V pôsobnosti súdov, sudcov a súdnictva nie je vymožiteľnosť práva, čo vie už prvák na právnickej fakulte.
Dôvera v justíciu sa u občanov zvyšuje, pokiaľ bol ministrom spravodlivosti Daniel Lipšic bola podstatne nižšia ako v súčasnosti.
Občania dlhodobo najmenej dôverujú práve skorumpovaným politikom.

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr