zurnaly.sk

Vážení priatelia,
„Ak štát riadne funguje, občan by sa nemal báť vysloviť názor, že má z niečoho obavu, že sa bojí o budúcnosť svojej rodiny – alebo, že sa mu nepáči, keď nezamestnaný cudzinec (migrant) má zo sociálneho systému väčšie výhody ako občan, ktorý pracuje, odvádza dane a riadne sa stará o svoju rodinu“ aj o tom som hovoril na stretnutí s občanmi v Komjaticiach – viď. strana 14.

Kysucký žurnál

Link

 

Diskusia na Facebooku

 

Komentáre sú uzavreté.

Nasledujte ma
Facebooktwitteryoutubetumblr
 • Žiaci si budú môcť zvoliť cudzí jazyk, angličtina nebude povinná 07/09/2018
  Angličtina by už nemusela byť povinným cudzím jazykom v základných školách. Ministerka školstva chce, aby mali žiaci na výber aj z iných jazykov. Argumentuje tým, že výsledky maturít z nemčiny sa zhoršujú. Podľa združenia základných škôl môže byť ale problémom nájsť učiteľov a tiež učebnice.
 • V Bratislave spustili zdieľanie bicyklov. Pozrite si, ako funguje 07/09/2018
  Obyvatelia aj návštevníci hlavného mesta sa dočkali. Bratislava spustila očakávanú celomestskú službu zdieľania bicyklov Slovnaft BAjk. Ide o reakciu na úspešné systémy, ktoré fungujú v európskych metropolách aj na zlú dopravnú situáciu, ktorá trápi mesto po konci letných prázdnin. Bicykle je možne používať prakticky zadarmo. Pozrite sa, ako by mala služba fungovať.
 • Nechcú súkromné parkovisko, výstavbe budú brániť aj vlastnými telami 07/09/2018
  Obyvatelia niekoľkých obytných blokov v Košiciach už niekoľko mesiacov bojujú proti zámeru výstavby súkromného parkoviska pod ich oknami. Tvrdia, že stavebný úrad ich o ničom neinformoval. Výstavbe parkoviska sú rozhodnutí brániť aj vlastnými telami.
 • Upravia ceny CT a röntgenov, zvýšiť sa má aj ich kvalita 07/09/2018
  Všeobecná zdravotná poisťovňa sa zameriava na efektívnosť a funkčnosť CT a röntgenov. Rozhodla sa upraviť ceny na tieto zariadenia. Určila niekoľko kritérií, ktoré by mali podporiť bezpečnosť pacienta. Týkať by sa to malo zatiaľ 68 pracovísk.
 • Nová expozícia ukazuje, ako fungoval koncentračný tábor v Seredi 07/09/2018
  V Múzeu holokaustu v Seredi dnes za účasti predsedu vlády Petra Pellegriniho a ministerky kultúry Ľubice Laššákovej otvorili ďalšiu expozíciu, ktorá v autentickom prostredí približuje fungovanie pracovného tábora v Seredi v rokoch 1941 - 1945. V pracovnom tábore boli zriadené nábytkárske, krajčírske, stolárske, betonárske či zámočnícke dielne, v ktorých nútene pracovali väznení Židia pred transportmi […]
 • V parlamente vidia osem strán. Kotleba stratil, nováčikovia sa nedostali 07/09/2018
  Osem strán by sa ocitlo v parlamente podľa posledného prieskumu agentúry AKO, podľa ktorého by vo voľbách zvíťazil Smer-SD Roberta Fica so ziskom 21,2 percenta, nasledovaný SaS Richarda Sulíka. Najsilnejšia opozičná strana by získala rovných 16 percent hlasov. Tesne pred prahom parlamentu by sa ocitla jedna z nových strán.
 • Vlaky v hlavnom meste meškali hodiny, cestujúci sa ocitli v tme 07/09/2018
  Vlaková doprava v Bratislave pre pretrhnutie vedenia skolabovala a spojazdniť sa ju podarilo až nadránom. Podľa TASR čakali cestujúci vo vlaku bez vody a po tme, keďže vypli elektrinu. Niektorí ľudia mali na vlastné riziko odísť po koľajniciach.
 • Vinný, rozhodol súd. Pohotovostný lekár-opilec spoznal svoj trest 07/09/2018
  Sedemdesiatročného lekára, ktorý vykonával pohotovostnú službu na oddelení urológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pod vplyvom alkoholu, uznal žilinský okresný súd za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
 • POČASIE: Predpoveď na dnes 07/09/2018
  Malá, miestami zväčšená oblačnosť, zrána a dopoludnia lokálne hmlisto. Ojedinele prehánky alebo búrky, najmä v horských oblastiach. Denná teplota 20 až 28 stupňov. Prevažne slabý vietor.
 • V Bratislave sa pretrhlo trakčné vedenie, vlaky meškali hodiny 06/09/2018
  Vlaková doprava v úseku Bratislava hlavná stanica - Bratislava-Rača je už obnovená. Informuje o tom Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti. Meškanie má však stále viacero vlakov, niektoré boli odrieknuté.